Dom,  Zakupy

Czujnik zalania

Domy inteligentne stają się coraz bardziej popularne, coraz więcej ludzi urządzających dom lub mieszkanie myśli o tym, żeby było ono jak najbardziej funkcjonalne, a przede wszystkim dobrze zabezpieczone przed różnymi nieoczekiwanymi wypadkami.

Funkcjonalność takiego domu na pewno ułatwia życie gospodarzom, dlatego, że sterować całym domem możemy z telefonu poprzez aplikację. Także kontrola tego, co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności nie jest już problemem, nie musimy chodzić i prosić sąsiadów żeby zaglądali i „pilnowali” nam domu. Wszystko widzimy w telefonie dzięki kamerom, które są podłączone do sieci.

Ważnym punktem, który przemawia za inteligentnym domem jest kontrola zagrożeń, jakie mogą się przydarzyć, typu zalanie jakiegoś obszaru mieszkania lub nieproszeni goście na posesji.

Bardzo częstym problemem są wycieki wody, wstawiamy pranie i wychodzimy z domu, a wtedy już nie mamy kontroli nad tym czy wszystko jest ok, jedynie przeświadczenie o tym, że zawsze było ok to, co teraz mogłoby się popsuć? Często takie awarie to czysty przypadek, ale może on nas sporo kosztować… Dlatego lepszą opcją jest zabezpieczyć się w czujnik zalania, jest to jeden z elementów inteligentnego wyposażenia. Gwarantuje on natychmiastowe wykrycie zagrożenia i informację do wszystkich urządzeń w tym także do naszego telefonu. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w domu niezależnie od tego gdzie przebywamy w obecnej chwili.

Gdzie zamontować taki czujnik zalania? Są pomieszczenia w naszych domach, które są trochę bardziej zagrożone zalaniem niż reszta domu, mowa tutaj o łazienkach i kuchniach. Najlepiej zabezpieczyć wszystkie pomieszczenia, w których znajdują się umywalki, pralki lub jest dostęp do wody. Zamontowany czujnik zalania w tych miejscach daje nam pewność i niezawodne działanie. Dodatkowym atutem czujnika zalania jest jego design, która sprawia, że wtopi się idealnie w wystrój naszego domu.