Dom

Bezpieczna pościel do pokoju dziecka — czyli jaka?

Podjęcie decyzji o kupnie pościeli do dziecięcej sypialni wcale nie jest tak łatwym zadaniem, na jakie wygląda. Przed sfinalizowaniem zakupu musimy odnaleźć taką wyprawkę, aby była maksymalnie bezpieczna, przecież będzie towarzyszyła dziecku przez wiele godzin. Pościel powinna gwarantować komfortowy sen, a ponadto być ciepła oraz miękka. W jaki sposób wybrać odpowiednią pościel?

Który materiał będzie najlepszy na pościel dziecięcą?Pościel dla dziecka – który materiał będzie najlepszym wyborem?

Jednym z najważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy doborze pościeli dziecięcej powinno być jej bezpieczeństwo. To wyjątkowo ważna rzecz, gdyż pościel to rzecz pozostająca w bezpośrednim kontakcie z delikatną skórą dziecka. Dziecięca wrażliwość na dotyk powoduje, by pościel została wykonana z naturalnego i przyjemnego w dotyku materiału o dobrej jakości. Dodatkowym atutem dziecięcej pościeli są jej wzory, każdy producent dzianin perre dba o to, żeby zachęcały dziecko do spędzania czasu w łóżku. Idealny duet to połączenie tkaniny dobrej jakości i pięknego nadruku.

Bezpieczeństwo tkanin drukowanych dla dzieci powinno zostać potwierdzone przez producenta

Przy wyborze pościeli do pokoju dziecięcego trzeba mieć na uwadze aspekt jej bezpieczeństwa. Może się zdarzyć pościel ozdabiają dodatkowe motywy ozdobne, czyli kokardki lub pompony. Z pewnością powodują one, że zestaw jest bardziej estetyczny, jednak nie są one najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Alternatywą dla takich dekoracji jest ciekawy wzór nadrukowany na wysokiej jakości materiale, który znajduje się w ofercie każdego renomowanego producenta dzianin drukowanych., przykładowo kokardkami bądź chwostami, ale nie są one najlepszym rozwiązaniem. Takie dekoracje zwiększą estetykę pościeli, ale są przy okazji potencjalnym zagrożeniem, zatem lepiej zastąpić je barwnym nadrukiem. Każdy renomowany producent posiada je w ofercie.
Trzeba wiedzieć, iż wszystkie materiały zastosowane przy produkcji tekstyliów, muszą posiadać właściwe oznaczenie, takie jak certyfikat OEKO-TEX, potwierdzający to, że produkty są bezpieczne dla zdrowia najmłodszych. Jeżeli materiały posiadają takie oznaczenie, można mieć pewność, iż są przebadana laboratoryjnie i nie zawierają składników będących potencjalnym zagrożeniem dla zdrowia. Bardziej restrykcyjnym i surowym certyfikatem jest certyfikat GOTS. Poza czynnikami dotyczącymi pierwszego wspomnianego certyfikatu, znak GOTS zapewnia nas, że oznaczony nim produkt wytworzono w sposób zrównoważony, etyczny i w ramach systemu rolnictwa ekologicznego. Podsumowując bezpieczna pościel dziecięca to taka, która nie ma odstających elementów, nie zawiera zamka oraz jest uszyta z certyfikowanych surowców.