Zakupy

Jaka powinna być bezpieczna pościel dla dziecka?

Zagwarantowanie maluchom odpowiednich warunków do rozwoju oznacza konieczność dokonania wielu wyborów przez rodziców. Pierwszym krokiem jeststworzenie dziecięcej sypialni i skompletowanie odpowiedniej pościeli do dziecięcego łóżeczka. Sprawdzony producent dzianin drukowanych ułatwi to zadanie.

Pościel z wypełnieniem – tak czy nie?

Producent dzianin drukowanych udostępnia wiele różnych tkanin z interesującymi motywami i fakturami, lecz przed wybraniem tkaniny na pościel trzeba zastanowić się, czy pościel ma mieć wypełnienie czy nie. W pierwszym wypadku wszystkie elementy pościeli posiadają wypełnienie, w praktyce oznacza to, że ocieplenie jest wszyte do środka. Stosuje się odpowiednio dobraną gramaturę wypełnienia i ani kołdra, ani poduszka nie ma osobnych powłoczek. Najczęściej do wypełnienia używana jest włóknina silikonowa, czyli surowiec wykonany z antyalergicznych włókien silikonowych, które czynią pościel miękką i puszystą. Pościel zawierająca takie wypełnienie ma swoich wielbicieli, jednak istnieją też przeciwnicy.

Czym się kierować przy wyborze dziecięcej pościeli?

Producent dzianin drukowanych dostarcza materiały wysokiej jakości, które doskonale sprawdzą się do szycia pościeli dla maluchów. Odpowiedni materiał pościeli to najlepszy sposób na zapewnienie dziecku spokojnego snu. Pamiętajmy, że maluchy są bardzo delikatne i reagują na bodźce zewnętrzne, stąd zadbanie o wygodne miejsce do odpoczynku jest niezbędne.

Wybierając pościel dziecięcą warto brać pod uwagę to, aby była ona wykonana z materiału, który oddycha, w ten sposób dziecięca skóra ma dostęp do świeżego powietrza, a zarazem możliwość wymiany gazowej. Miękka oraz przyjemna w dotyku – taka musi być kołdra i poduszka do pokoju dziecka, przede wszystkim z uwagi na delikatną skórę malucha, ale również po to, żeby zapewnić mu komfortowe warunki do odpoczynku.

Ważne jest też, żeby tkanina na pościel nie była bardzo wymagająca – pozwoli to uniknąć problemów z praniem pościeli. Każdą z tych cech można przypisać roślinom włóknistym, będące jednym z najważniejszych surowców przemysłu tekstylnego. Do najlepszych materiałów na uszycie dziecięcej pościel zalicza się bawełnę, muślin, len i bambus.

Dzięki swoim właściwościom najczęściej stosowanym materiałem jest bawełna, głównie dlatego, że jest przewiewna i delikatna dla skóry. Tkanina bawełniana sprawdza się o każdej porze roku i przy każdej pogodzie – będzie grzała zimą i chłodziła latem. Bawełna nie jest tkaniną rozciągającą się, choć jest elastyczna. To doskonały wybór dla maluchów, a jej wysoka jakość przekłada się na komfort, jaki zapewnia podczas snu i, a także piękny wygląd nawet w trakcie regularnego prania.